antika

Koleksiyon Sigortası

Uluslar arası sigorta sektöründe “Fine Arts Insurance” olarak anılan ve “Sanat Eserlerine Yapılan Paket Sigorta Sözleşmeleri” olarak ifade edilebilen ve bir kısım genel şartların ışığı altında paketlenmiş özel ek teminatları da içeren teminatları içeren bir poliçe türüdür.

Sanat eserleri sigortaları  , tablo, heykel ve heykelcik ve sanat eseri niteliğindeki materyal ile antik eserlerin all risk sigortasıdır. Sanat Eserlerinin teminat altına alındığı başlıca alanlar: Şirket ve Vakıf Koleksiyonları, Kişisel Koleksiyonlar, Sergiler, Galeriler, Müzeler.

 

İlgili Poliçede yangın, hırsızlık, deprem, seylap, dahili su gibi ana teminatlara ilave olarak kazaen kırılma, Çift veya takımların herhangi bir parçasının hasarlanması durumunda yerine koyma yada çiftin veya takımın tamamı için ödeme yapılması,  Koleksiyonda bulunan eser(lerin) herhangi bir müze veya galeride sergilenmesi ve sergi alanına nakliyesi sırasında bir riskin gerçekleşmesi sonucu meydana gelebilecek rizikoları da kapsayan, neredeyse tüm dünyada geçerli all risk bir teminat sağlamaktadır.

Bazı durumlarda  koleksiyonlar birden fazla  adreslerde bulunsa bile, tek bir poliçede tüm koleksiyonu teminat altına alınabilmektedir.

Mücevher ve saatlere hem konuttaki kasa içinde kilit altındayken, hem bir banka kasasında kilit altındayken, hem de sigortalı veya sigortalının eşi mücevher ve saatleri üzerinde veya çantasında taşırken poliçe üzerinde yazılı, iş bazında belirlenen limitler dahilinde teminat verilmektedir.

 

Farklı sigorta şirketlerinden en uygun KOLEKSİYON sigortası seçenekleri hakkında bilgi ve teklif almak icin BİZE DANIŞIN !