luks

Lüks araç kasko

Lüks araç, Spor otomobil ya da spor araba, küçük hacimli, genellikle iki koltuklu ve iki kapılı olarak dizayn edilmiş çevik kullanım sağlayan ve yüksek performanslı otomobillere verilen isimdir .

Spor otomobiller sade tasarımlı ya da lüks sınıf olabilirler ancak yüksek manevra kabiliyetinde ve minimum ağırlıkta olmaları gereklidir

F sekmenti olarak adlandırılan bu araçlar:

– Spor,lüks araçların olduğu segmenttir.
– Yakıt tüketimi çok fazla olan ve çok pahalı araçlardır.
– Makam aracı olarak kullanılan modelleri de vardır.
– Bu grupta bulunan Ferrari, Lamborghini, Porsche  ve Maserati, Aston Martin  gibi markalar ön saflardaki yerlerini alırlar. Bunlara ek olarak Lotus, McLaren, Hennessy, Pagani izlemektedir.

Spor ve Lüks araçların sayısı az olduğu için maalesef bu alanda havuz oluşamıyor. Kısacası lüks araç ve spor araç sayısı ülkemizde sayısı çok olmadığı için toplanan primler hasar maliyetini karşılamaya yetmiyor.

Lüks araçlar için kasko sigortası yapılırken sigortacıyı düşündüren ana hususlar hasar maliyeti ve hasar operasyon sürecinde yaşanabilecek sıkıntılar oluyor. Söz konusu araçların üretiminin yurtdışında olması ve parça temininin de yine yurtdışından yapılmak zorunda olması hem hasar maliyetlerini arttırıyor hem de yurtdışından parça beklenmesi nedeniyle hasar operasyon sürecini uzuyor. Parça beklenmesi sırasında yaşanan gecikmelerin müşteri memnuniyetsizliğine yol açabildiği için sigorta şirketleri genellikle F sekment araçlara teminat sağlamamayı tercih etmektedir.

Ales Sigorta Brokerliği olarak gerek yurtdışından gerekse ülkemizde yer alan sigorta şirketlerine danışmanlığını yaptığımız sigortalılarımızın detaylı risk analizini çıkartıp  şirketlerine teklif talebine çıkıyoruz

Portföyümüzde bu tip araçların fazla olması ve tecrübelerimizle bir çok araç Ales Sigorta Brokerliği olarak hizmetimiz her geçen gün artmaktadır.

Türkiyede sadece birer adet bulunan ve kaskosu tarafımızdan yapılan araçlar:

  • 2018 Ferrari 812 superfast
  • 2018 Porsche GT2 RS
  • 2018Porsche GT3

Portföyümüzde yer alan diğer araçlardan bahsedecek olursak 2018 Ferrari 488 GTB, 2016 Porsche Turbo S, Merdeces Maybach, Mercedes S63, Lamborghinii Huracan-Aventedor.

Farklı sigorta şirketlerinden en uygun LÜKS ARAÇ sigortası seçenekleri hakkında bilgi ve teklif almak icin BİZE DANIŞIN !